tel. 33 81 63 727

Polish Chinese (Simplified) Czech English German Norwegian Swedish

 

 

Wizytówki wypukłe z elementami lakieru 3D

 

 

wizytówki wypukłe

 250 szt.
95 zł + vat
 500 szt. 170 zł + vat

specyfikacja

Karton 350g, laminowanie mat, druk CMYK (pełnokolorowy) + efekt wypukłego lakieru.
Opcja: mozliwość wywiercenie otworu w wizytówce. 


 

W przypadku uszlachetniania lakierem wypukłym wizytówek, które są zbierane i drukowane arkuszami (różne rodzaje projektów na jednym wydruku), grubość lakieru wypukłego jest dostosowywana do najmniejszych elementów z projektów. Dlatego też, uszlachetnianie lakierem wypukłym na większych elementach (ponad 5mm), ma efekt zbliżony do lakieru selektywnego UV. W związku z powyższym, celem uzyskania wyrazistszej wyczuwalności „pod palcem” polecamy uszlachetnianie lakierem wypukłym
obrysów większych elementów. Lakierowanie całej powierzchni może być mniej wyczuwalne „pod palcem”, jednak daje wyraźnie widoczny efekt.

Przygotowanie do uszlachetniania selektywnego 
Jak przygotować plik do wykonania lakieru wybiórczego lub wypukłego Należy przygotować dodatkową stronę w pliku oraz nanieść na niej obszary lakierowane w jednym kolorze (K 100%). Obraz do lakierowania wybiórczego nie może zawierać odcieni szarości. Nawet nieznaczne, jasne szarości są automatycznie konwertowane na czarny i będą zalakierowane. Dla małych (cienkich) elementów (czcionki, linie poniżej 2 pkt. itp.) należy zastosować nadlewkę o wielkości 1 pkt. Nie można lakierować na spad z uwagi na kruszenie się lakieru podczas cięcia.

 

 

"Druk wypukły" uzyskiwany jest przez lakierowanie selektywne specjalnym puchnącym lakierem przeźroczystym, który po zalakierowaniu miejscowo zwiększa swoją objętość. Technika ta daje możliwości podkreślenia niektórych elementów druku, poprzez nadanie im widocznej oraz wyczuwalnej w dotyku struktury 3D. W przypadku uszlachetniania elementów wydruku lakierem wypukłym nie zaleca się lakierowania dużych i małych elementów na jednym użytku jednocześnie.